O nas


Interesuje Cię nocleg w samym sercu Warszawy? W kręgu Twoich poszukiwań znajduje się przytulny i klimatyczny hostel, który pozwoli Ci czerpać ze wszystkich wspaniałości Warszawy, a jednocześnie zapewni błogi relaks i odpoczynek?

 

 

Zapewniamy, że trafiłeś pod właściwy adres! Kanonia to miejsce wyjątkowe na mapie Warszawy, otulone artystyczną atmosferą. To niezwykle urokliwy hostel z duszą i charakterem, usytuowany w sercu Starego Miasta Warszawy, który oczarowuje nietuzinkowym wystrojem i kolorowymi wnętrzami. Atrakcyjnie wyposażone pokoje i apartamenty oraz najwyższe standardy obsługi zachęcają do pobytu u nas niezależnie od długości planowanego pobytu. Twój wymarzony apartament do wynajęcia na Starym Mieście czeka w zaciszu naszego obiektu. To także jedyny hostel na Warszawskiej Starówce, w którym historia przeplata się z nowoczesnością.

Wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy

Z okien naszych pokoi rozciąga się wspaniały widok na Plac Kanonii – na którym znajduje się zabytkowy dzwon i najwęższa kamienica w Europie – oraz ulicę Jezuicką, czyli zachwycające zaplecze Katedry Św. Jana.

Plac Kanonia niebezpodstawnie stał się inspiracją dla nazwy naszego hostelu nie tylko ze względu na sąsiadującą lokalizację. Nie chcieliśmy, aby był kojarzony wyłącznie jako hostel Stare Miasto, ponieważ obiektów noclegowych w jego obrębie jest zatrzęsienie, a na dodatek pragniemy zwrócić uwagę na urok mniej popularnych zakamarków stolicy. Nie każdy hostel w Warszawie może poszczycić się nazwą pochodzącą od tak niepowtarzalnego miejsca z wyjątkową historią. Kanonicy kapituły warszawskiej w 1406 roku otrzymali w tym miejscu działki i wybudowali wąskie, ale wysokie drewniane domy. Gdy wybuchł pożar, domy odbudowano już w postaci murowanej w 1607 roku.

Przez pewien czas trzy domy zakupione przez ks. Stanisława Staszica służyły jako pierwsza siedziba Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Mieszkańcami kamieniczek przyległych do placu byli również: arcybiskup warszawski – Jan Paweł Woronicz i autor wierszy oraz legend o Warszawie – Artur Oppman znany pod pseudonimem Or-Ot. Kanonia wraz z całym Starym Miastem uległa zniszczeniu w 1944 roku. Po odbudowie powstała wyjątkowo wąska kamienica. Ciekawostką jest, że po wejściu do klatki schodowej wcale nie jest tak wąska, a wszystko dlatego, że plac ma kształt trójkąta. Ozdobę Placu Kanonii stanowi stary dzwon, który wykonał Daniel Thym – autor figury króla Zygmunta III Wazy zdobiącej kolumnę na Placu Zamkowym. W obrębie placu zachowała się najstarsza w stolicy kamienna tabliczka z nazwą ulicy. Jesteśmy niezwykle usatysfakcjonowani, że nasz Hostel jest usytuowany w pobliżu unikatowego miejsca, do którego warto zajrzeć, aby poznać Warszawę od innej strony.

Do dyspozycji naszych Gości oddajemy pokoje o różnym standardzie. Dysponujemy zarówno prywatnymi pokojami z łazienkami, jak również pokojami wieloosobowymi z dostępem do łazienek na korytarzach. W naszej ofercie znaleźć Państwo mogą także apartamenty do wynajęcia. Wyjątkowe noclegi w Warszawie tylko u nas. Kanonia Hostel, Warszawa, ul. Jezuicka 2 – zapraszamy!

 

Spokój i ukojenie w zabieganej i tętniącej życiem stolicy

Położenie naszego hostelu sprawia, że jest on miejscem idealnym na romantyczny weekend tylko we dwoje, niezapomniany wypad ze znajomymi lub udane wakacje z całą rodziną.

Od Zamku Królewskiego dzieli nas zaledwie 200m. Z kolei od niezwykle urokliwego Rynku Starego Miasta – 50m. Poza zabytkami, które warto zobaczyć, w bliskim sąsiedztwie naszego hostelu znajduje się także sporo eleganckich restauracji i klimatycznych knajpek serwujących regionalne smakołyki oraz ulubione dania kuchni całego świata. Bliskość najważniejszych atrakcji turystycznych Warszawy sprawia, że podczas pobytu u nas nie sposób się nudzić.

Za dnia tętniąca życiem stolica wciągnie Cię w wir zabaw. Nocą nieco uspokojona i wyciszona, zapewni słodki, spokojny sen. Mimo, że nasz hostel położony jest w samym Centrum Warszawy, to jednak inspiruje niekonwencjonalnym, wyrafinowanym smakiem, artystyczną energią, dobrą atmosferą i… ludzką życzliwością. Ogromnym atutem naszego położenia jest także doskonały dojazd do wszystkich ciekawych zakątków stolicy.