Jak dojechać


Z lotniska Fryderyk Chopin

Po wyjściu z hali przylotów idź na przystanek autobusowy na przeciwko wejścia. Wsiądź do autobusu nr 175 (kierunek Pl. Piłsudskiego). Będziesz jechać przez centrum Warszawy, 23 przystanki do końca trasy (czas około 32-41min)…

Z Dworca Centralnego

Między Dworcem Centralnym a Złotymi Tarasami na pętli postój ma autobus lini 160/Z60. Należy w niego wsiąść i dojechać do przystanku Stare Miasto (około 10-15 min). Po wyjściu z autobusu można skorzystać ze schodów ruchomych, które dowiozą pod Kolumnę Zygmunta.

Przy ul. Jana Pawła na tyłach Złotych Tarasów przystanek ma autobus lini 518 – należy dojechać nim do przystanku Pl. Zamkowy.

Po jednej stronie Dworca Centralnego znajduje się Hotel Marriott (wyraźnie widoczny). Przejściem podziemnym dojdź na przystanek autobusowy przy Mariotcie (01.Al.Jerozolimskie). Tam wsiądź do autobusu nr 175 (kierunek Pl. Piłsudskiego)…

…dalej od autobusu 175

Wysiądź na przystanku ostatnim przystanku (Pl.  Piłsudskiego). Od pętli w prawo odchodzi mała uliczka (Trębacka) należy przejść nią do końca do ul. Krakowskie Przedmieście (na przeciwko będzie pomnik Adama Mickiewicza) skręć w lewo i idź prosto. Po prawej stronie będziesz widział kościół Św. Anny i Zamek Królewski. Idź cały czas prosto (około 300m) aż do samego końca, mając Zamek po prawej. Na końcu 9za Pizzą Hut) skręć w lewo.
Po chwili dojdziesz do małego placyku z dzwonem na środku. Jeśli będziesz  tam, na pewno zobaczysz Hostel Kanonia.

Z lotniska Warszawa – Modlin

Najprościej i najłatwiej jest skorzystać z połączenia Kolei Mazowieckich.

Na Lotnisku należy wsiąść w shuttle bus i dojechać nim do stacji PKP w Modlinie, a tam złapać pociąg do Warszawy. Ze Stacji w Modlinie odjeżdżają pociągi dwoma różnymi trasami po Warszawie.

Jeśli pociąg zatrzymuje się na Dworcu Centralnym, należy tam wysiąść i poruszać się dalej tak jak z Dworca Centralnego.

Jeśli pociąg zatrzymuje się na Stacji Dworzec Gdański należy na niej wysiąść , wejść przystanek na kładce DW. Gdański 01 i z niego autobusem 518 lub 116 dojechać do przystanku Pl. Zamkowy* – który znajduje się tuż przy Starym Mieście. Aby łatwo odnaleźć Jezuicką 2 spójrz na mapę poniżej.

Z Dworca PKP/PKS Warszawa Zachodnia

Najlepiej udać się na przystanek przy Rondzie Zesłańców Syberyjskich 06 i tam wsiąść w autobus linii 178 kierunek „Kapitulna”. należy wysiąść na przystanku Pl. Zamkowy* – który znajduje się tuż przy Starym Mieście. Aby łatwo odnaleźć Jezuicką 2 spójrz na mapę poniżej.

Z pętli PolskiBus (Wilanowska lub Młociny)

Tuż obok pętli znajduje się metro. Należy wsiąść w metro i dojechać do przystanku Ratusz Arsenał. Należy wyjść na przystanek autobusowo-tramwajowy Metro Ratusz Arsenał 06 z którego odjeżdża komunikacja w kierunku Pragi i wsiąść w dowolny autobus lub tramwaj. Po przejechaniu jednego przystanku znajdą się Państwo tuż przy Starym Mieście. Na plac Zamkowy można wejść normalnymi schodami lub ruchomymi, które znajdują się po prawej stronie tunelu trasy W-Z. Aby łatwo odnaleźć Jezuicką 2 spójrz na mapę poniżej.

*przystanek Pl. Zamkowy nie funkcjonuje w weekendy, w te dni należy wysiąść na przystankach Pl. Teatralny, lub Kapitulna (oba zlokalizowane 5 minut od placu Zamkowego)